Wędrówki górskie w okolicy Świdnicy

Świdnica to przepiękne miasteczko, leżące w zachodniej części naszego kraju. W dokumentach historycznych po raz pierwszy została wspomniana w pierwszej połowie trzynastego wieku – dawniej była to stolica księstwa świdnicko-jaworowskiego, a dziś jest jedną z chętniej odwiedzanych destynacji turystycznych.

Na popularność tego miejsca oprócz ciekawych zabytków składa się również doskonale rozwinięta baza noclegowa [wpisując: Świdnica wolne noclegi]. Można tu bez trudu znaleźć zarówno luksusowe hoteliki, które przyciągają gości bogatą ofertą usług dodatkowych, jak i przytulne kwatery prywatne, gdzie w domowym zaciszu można liczyć na niedrogi nocleg, a przy odrobinie szczęścia również na ciepły posiłek, składający się z lokalnych przysmaków. Informacje na temat wolnych kwater dostępne są na lokalnych stronach internetowych pod hasłem “noclegi Świdnica”.

Okolice Świdnicy to doskonałe miejsce na piesze wycieczki górskimi szlakami. Przy ładnym dniu można wybrać się na przykład w położone niedaleko Góry Sowie, których największym szczytem jest Wielka Sowa [wpisz: Wielka Sowa info]. Celem wielu wycieczek pieszych turystów jest również magiczna góra Ślęża, która przed wiekami stanowiła ważny ośrodek kultu pogańskiego dla plemion zamieszkujących te tereny.

Łagodna specyfika szczytów górskich znajdujących się w okolicy sprawia, że praktycznie każdy bez względu na kondycję fizyczną może pokusić się choć o krótki spacer po górskich ścieżkach. Sudety czy Góry Sowie to doskonałe rejony, aby rozpocząć swoją przygodę ze szlakami górskimi i aktywną turystyką kwalifikowaną. Po solidnym treningu można pokusić się o zdobycie Głównego Szlaku Sudeckiego, a następnie o wyprawy w o wiele bardziej wymagające góry, jakimi są Tatry.

Mając na uwadze łatwość szlaków, nie można jednak wychodząc w góry, zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nawet wybierając się na spacer na Ślężę, warto w miejscu wypoczynku zgłosić trasę wycieczki, gdyż nawet na najprostszym szlaku może przydarzyć się nieszczęście, a dokładna lokalizacja o wiele usprawni przeprowadzenie ewentualnej akcji ratunkowej.

Okoliczne góry, liczne zabytki sakralne, a także urokliwe ruiny średniowiecznych zamków sprawiają, że Świdnica wraz z najbliższą okolicą dla wielu Polaków stanowi cel wakacyjnych podróży, które na długo po ich zakończeniu pozostają w pamięci, wywołując miłe wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>