Propozycje wycieczek w okolicy Ojcowa

Niewielka wioska Ojców, każdego roku przyciąga na Jurę Krakowsko-Częstochowską bardzo wielu turystów, którzy w spokoju i przy widokach na przepiękną przyrodę pragną choć chwilę odpocząć od wielkomiejskiego hałasu i zgiełku. Bardzo podobnie z resztą Zieleniec kusi wczasowiczów pobytem w otoczeniu Gór Stołowych. Okolica piękna jest o każdej porze roku, jednak najlepiej jest tu chyba przyjechać jesienią, gdy kolorowe liście drzew kontrastują z bielą skał wapiennych.

Baza noclegowa w Ojcowie działa bez zarzutu. Składają się na nią zarówno kwatery prywatne, jak i noclegi w większych obiektach. W sezonie letnim na terenie miejscowości funkcjonuje również dobrze zorganizowane pole namiotowe, na którym we własnym namiocie można przespać się niewielkim kosztem. Pełna oferta wypoczynkowa dostępna jest na stronach internetowych – wystarczy w wyszukiwarkę internetową Meteor wpisać frazę “Ojców noclegi do wynajęcia” i przeglądnąć wyświetlone wyniki.

W Ojcowie na wszystkich turystów czeka bardzo dużo atrakcji. Jedną z propozycji spędzenia wolnego czasu są wycieczki tematyczne po okolicy. Można je odbywać na własną rękę lub z przewodnikiem (jest to opcja polecana zwłaszcza dla grup zorganizowanych, ponieważ wówczas koszty usługi przewodnickiej przypadające na osobę są bardzo niewielkie).
Można wybrać jedną z kilkunastu tras przeznaczonych do pieszej wędrówki. Najpopularniejsze z nich przebiegają albo wśród najciekawszych zabytków architektonicznych, takich jak Kościółek na Wodzie czy warownie Jury, wśród których szczególną uwagę zwrócić należy na: ruiny Zamku Kazimierzowskiego, które znajdują się w Ojcowie, na doskonale zachowany Zamek w Pieskowej Skale albo na ciekawe obiekty przyrodnicze, jak na przykład niespotykane nigdzie indziej formacje skalne. Powstawały one ze skał wapiennych, do tego dnia zachwycają przyjezdnych i stanowią swoistą wizytówkę Jury. Do najpopularniejszych formacji zaliczyć można z całą pewnością – Bramę Krakowską, Skały Panieńskie czy Maczugę Herkulesa.

Wyżej wymienione atrakcje to tylko niektóre perełki w okolicy Ojcowa. Miejscowość ta jest dobra zarówno na letni, jak i zimowy wypoczynek. O każdej porze roku można znaleźć tu coś interesującego. W lecie będą to piesze i rowerowe wycieczki, a zimą okolicę można podziwiać na nartach biegowych.

2 myśli na temat “Propozycje wycieczek w okolicy Ojcowa”

  1. Cała Jura Krakowsko-Częstochowska jest warta zwiedzenia, najlepiej sprawdza się na dwudniowy wypad z rodziną.Polecam.

  2. Te wycieczki z przewodnikiem są bardzo interesujące, wtedy można się wiele nauczyć, a nie szwendać bez celu, gdy nie znamy dobrze okolicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>